Dieta sokowa – jak wygląda?

Ogrody i ogródki
Lipiec 19, 2019
Serwis nart
Grudzień 16, 2019

Dieta sokowa jest odmianą diety oczyszczającej. Jej główne zadanie to usunięcie toksyn i zbędnych produktów przemiany materii, czyli dogłębne oczyszczenie całego organizmu. Mimo iż jej główną właściwością jest właśnie detoksykacja, to częstym skutkiem ubocznym dokowej diety bywa utrata zbędnych kilogramów. Dzięki takiemu jadłospisowi można więc osiągnąć bardzo wiele i to w przeciągu zaledwie jednego tygodnia. Sprawdzi się on u osób schorowanych lub tych narzekających na swoją kiepską wagę bądź zły wygląd.  

Diety sokowe, czyli sposób na oczyszczenie organizmu

Toksyny przedostają się do organizmu na wiele sposobów i w przeróżnych sytuacjach. Większość ludzi przyjmuje je wraz z pożywieniem. W większości produktów spożywczych znaleziono już całą masę niepotrzebnych dodatków – ostatnie badania wykazały, że nawet w ekologicznym nabiale kryją się zarówno rozpowszechnione już konserwanty, jak i antybiotyki, które człowiekowi mogą bardzo poważnie zaszkodzić. Toksyny dostają się do organizmu także przez układ oddechowy. Wystarczy posiedzieć chwilę na dworze i pooddychać „świeżym” powietrzem, aby zapewnić sobie solidną porcję szkodliwych związków i rakotwórczych substancji. Dieta sokowa ma natomiast je zlikwidować. Według wielu uczonych jest to efektywny i przede wszystkim sprawdzony sposób na oczyszczenie organizmu z toksyn.

Dieta sokowa – długość diety

Oczywiście każdy, kto zna się choć trochę na fizjologii człowieka, wie dobrze o tym, że organizm oczyszcza się sam – od tego ma przecież nerki i cały swój układ trawienny. Na bieżąco wyrzuca toksyny i chemiczne substancje, by pozostawić sobie tylko to, czego rzeczywiście potrzebuje. Biorąc to pod uwagę, można stwierdzić, że detoksy nie są nikomu do niczego potrzebne, ale jednak jeśli zostaną mądrze i racjonalnie przeprowadzone, można będzie wyciągnąć z nich wiele dobrego. Diety sokowe nie trwają przecież latami. Zazwyczaj nie trwają nawet dłużej niż siedem dni. A przez tak krótki czas soki owocowe na pewno nikomu nie zaszkodzą. Wspomogą za to organizm w jego naturalnych procesach, czyli właśnie ogólnym oczyszczaniu.

Mimo iż dieta sokami stała się popularna stosunkowo niedawno, nie jest to żaden chwyt marketingowy. To jadłospis, którego skuteczność poparto licznymi badaniami. A naukowcom warto na pewno zaufać.

Najlepsza ofertę cateringową soków znajdziesz na https://naturacoldpress.pl

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *