Osoba towarzysząca na weselu

Impreza sylwestrowa a stawka VAT
Styczeń 30, 2019
Karkonosze – atrakcje i wypoczynek
Styczeń 30, 2019

Są takie osoby, dla których wszelkie przyjęcia to koszmar. Są to z reguły ludzie spokojni, nieśmiali i nielubiący tłumów. W takim towarzystwie wielu ludzi, nawet jeśli jest to rodzina, czują się osaczeni i pogrążeni. Zwykle są to ci, którzy wychodzą najpierw, nic nie jedzą , nie sięgają po alkohol. Znamy także takich ludzi, którzy takie uroczystości uwielbiają. Najczęściej są towarzyscy, lubią rozmawiać, żartować, są pewni siebie oraz nie denerwują się zbyt dużą ilością ludzi.

Masz dziewczynę? Jeśli tak, to na pewno zdarzyła ci się okazja poznania jej rodziny. Jeśli nie, to znaczy, że nie znacie się byt długo. Nie jest to nic złego, ale na pewno zastanawiasz się jakich ma twoja druga połowa bliskich. Nadchodzi taki moment, że trafia się jakaś uroczystość rodzinna typu urodziny babci, imieniny ciotki itp. i wtedy musisz towarzyszyć dziewczynie. Nawet jeśli zaproszenie cię przestraszy i nie będziesz się z tym zbyt dobrze czuł, to kultura nakazuje, aby podziękować i się ucieszyć. W końcu dziewczyna chce cię przedstawić, a więc powinieneś być szczęśliwy , że jesteś dla niej tak ważny.

Zachowuj się z kulturą

Jeśli przyjęcie odbywa się gdzieś dalej, gdzie musisz dojechać, to pamiętaj , aby nie prosić o zwrot kosztów. Jeśli jednak ktoś z rodziny zaproponuje ci, że cię podwiezie, to możesz się zgodzić. Jeśli chcesz oddać pieniądze za benzynę, to napomknij o tym, le nie bądź męczący. I tak zwykle nikt składki za to nie zbiera. Na pewno zabrali się po to, aby się z tobą zapoznać. W takim razie nie siedź jak na stypie, ale postaraj się rozmawiać . Bardzo często, po takich imprezach rodzina oferuje nocleg. Nie wypada się w takim wypadku nie zgodzić. A co jeśli domek jest naprawdę malutki i nie będziesz miał gdzie spać? Wtedy możesz powiedzieć , że znajdziesz pokój w pobliskim hotelu. Zrób to jednak delikatnie, aby nikogo nie urazić. Jeżeli gospodarze mimo to będą nalegać, to zgódź się nawet jeśli miałbyś spać na małym i niewygodnym łóżku.

Zostaje także kwestia upominku dla gospodarzy.  Może on być mały, symboliczny. Nie kupuj nic drogiego, aby nie speszyć nikogo. Pani domu możesz oferować kwiaty, czekoladki lub wino, zaś dla pana alkohol. Wcześniej jednak upewnij się czy n ma ktoś uczulenia na kwiaty oraz problemu z alkoholem. Może się także zdarzyć, że pani domu jest na diecie. Jeśli nie jesteś do końca pewny to wybierz cos neutralnego.

Komentarze są wyłączone.