Odprawa przed eventem hostess

Jak się ubrać na wesele – stylizacje na różne sylwetki
Styczeń 30, 2019
Karpacz – atrakcje dla dzieci
Styczeń 30, 2019


Jeśli nie masz pracy, to musisz wiedzieć gdzie takowej szukać oraz jakie masz kompetencje i do jakiej się nadajesz. Najlepiej do poszukiwań używać Internetu. Jest wiele stron, gdzie pracodawcy zamieszczają ogłoszenia dotyczące poszukiwania pracowników. Sprawdź jednak czy nie są to ogłoszenia sprzed roku bo na takie nie warto zwracać uwagi. Zobacz także co masz w CV, jeśli było ono przygotowane kilka lat temu, uaktualnij je. Zawrzyj w nim najważniejsze informacje oraz aktualne zdjęcie. Jeśli pracowałaś za granicą, nie pisz tego. Może pracodawca stwierdzić, że skoro już byłaś, to możesz zechcieć wrócić. Tak więc takich informacji unikaj. Jeśli nie posiadasz jakichś kompetencji to ich nie wymieniaj, pisz prawdę, ponieważ może się okazać, że na rekrutacji będzie to sprawdzane i wyjdziesz na kłamcę. Jednak za bardzo szczerym także nie należy być, aby nikogo nie przerazić.

Praca jako hostessa

Jeśli jesteś osobą, która lubi się uśmiechać, ładnie i elegancko ubrać, delikatnie pomalować i przebywać z ludźmi, to znaczy, że doskonale nadajesz się na hostessę. Musisz jednak spełniać pewne kryteria. Może się bowiem okazać, że pracodawca poszykuje pań o określonym kolorze włosów. Bardzo często zwraca się także uwagę na to, aby kandydatki były mądre i ładne. Muszą bowiem nie tylko informować klientów , ale także ich przyciągać.

Jeśli dostaniesz prace jako hostessa, to będziesz miała przydzielone odpowiednie zadania. Zwykle powstaje lista na której są one wypisane a koordynator, który zespołem zarządza dzieli obowiązki. Na takiej liście znajdują się niekiedy nawet rzeczy dla niektórych oczywiste. Jednak dla innych mogą takie nie być. Zadania powinny być wcześniej omówione, ponieważ brak tej czynności może mieć katastrofalne skutki. Dlatego przed eventem warto wszystkie detale omówić. Niekiedy są urządzane próbne eventy, które mają ukazać jak wydarzenie będzie wyglądać. Hostessy musza znać odpowiedzi na wiele pytać jak np. co to za wydarzenie, dla kogo, kto organizuje, jaka to branża. Jeśli hostessy nie znają danego obiektu, to warto się z nim zapoznać bardzo dokładnie, aby znały ułożenie oraz dokładna lokalizację. Podczas odprawy omawiane są zasady współpracy czyli. Nieopuszczanie miejsca pacy jeśli nie poinformujemy koordynatora czy zostawienie zastępstwa. Co jest więc celem odprawy? Zapoznanie z obowiązkami, ustalenie zasad współpracy, nabycie wiedzy przez hostessy na temat wydarzenia oraz lokalizacji. 

Komentarze są wyłączone.