Karkonosze – atrakcje i wypoczynek

Osoba towarzysząca na weselu
Styczeń 30, 2019
Tajlandia dla każdego
Marzec 7, 2019

Poszukujesz miejsca na wakacje? Kiedy już uda się wyrwać na kilka dni z pracy, to warto wyruszyć gdzieś, gdzie nie tylko spędzisz aktywnie ten czas, ale także zobaczysz dużo atrakcji. Nie jest łatwo takie miejsce wybrać, ponieważ w naszym kraju jest wiele interesujących miejsc, gdzie na pewno jeszcze cię nie było. Zwykle na wakacje wybieramy się nad morze, jednak wtedy głównie po to, aby wypoczywać na plaży, a nie biegać po niej. Dlatego zostaw sobie taki wyjazd na inny urlop, a tym razem zobacz coś nowego. Doskonałym miejscem na aktywność oraz wypoczynek są góry. Jeśli lubisz sport, to jest to idealna okazja do tego, aby popracować nad formą w innych warunkach i najwyższych wysokościach.

Karkonosze na urlop

Karkonosze są pasmem górskim. Jego długość wynosi 70 km, a szerokość 820 km. Znajdziemy je w zachodniej części Sudetów. Poprzez główny grzbiet Karkonoszy biegnie polsko – czeska granica. Większa część Karkonoszy , ponieważ aż 2/3 leżą na terenie Czech. Do polski należą północne części, które graniczą z Kotliną Jeleniogórską. , Zaś od wschodu z Kamiennogórską. Os zachodu graniczą z górami Izerskimi. Jednak ciekawie ukształtowany teren to nie jedyna atrakcja tutejszych gór. Możemy tam spotkać piękną szatę roślinną , liczne strumyki, rzeczki, jeziora polodowcowe, wodospady, a także natknąć się na obróbkę minerałów, cenionych już od dawnych lat. Bardzo ładnie wyglądają liczne skałki występujące w regionie, mają ciekawe kształty i doskonale się prezentują na tle karkonoskich krajobrazów. Bardzo atrakcyjnym widokiem charakteryzują się kotły polodowcowe. . Znajdziesz po polskiej stronie między innymi: Śnieżne Kotły, Kocioł Wielkiego Stawu, Kocioł Małego Stawu. Także po stronie czeskiej znajdują się kotły. Na północnym stoku Karkonoszy znajdziesz także nisze niwalne.

Jeśli tylko masz okazję zwiedzić góry to nie zwlekaj, ponieważ braknie ci czasu na podziwianie wszystkich naturalnych widoków. Możesz się tutaj oderwać od miejskich zanieczyszczeń, buczenia silników samochodowych i szarego krajobrazu. Znajdziesz tu mnóstwo zieleni, dzikich zwierząt oraz zachwycających krajobrazów.

Komentarze są wyłączone.