Impreza sylwestrowa a stawka VAT

Karpacz – atrakcje dla dzieci
Styczeń 30, 2019
Osoba towarzysząca na weselu
Styczeń 30, 2019


Prowadzisz własną firmę? A może dopiero zaczynasz i zastanawiasz się jak to zrobić? Niekiedy droga przez początki może być naprawdę trudna i pracochłonna. Niektórym jednak wydaje się , że zakładanie firmy to kompletnie prosta sprawa, a c najlepsze twierdzą, że już w pierwszym miesiącu, zarabia się po kilkadziesiąt tysięcy. Zwykle jednak osoby te nie mają zbyt wiele wspólnego z jakimkolwiek biznesem. Musisz wiedzieć, że prawda jest nieco mniej kolorowa.

Zakładając biznes musisz być gotów na ponoszenie kosztów, jakie ze startem będą się wiązać. Wszystko jednak zależy od tego, na jaką branżę się zdecydujesz. Jedna wymaga mniej wkładu zaś inna więcej. Jak się zdecydować, aby dobrze wybrać? Przede wszystkim musisz obserwować rynek. To będzie w tej chwili najważniejsze. Musisz wiedzieć co jest na topie i ma duży popyt, co już się znudziło, a co zaczyna dopiero odchodzić w niepamięć. Wybierz taką branżę, która nie tylko ma dobre wzięcie prze klientów, ale także przyszłość.

Organizator imprez

Na pewno zauważyłeś , że sprawdzić może się agencja eventowa.  W takim razie nie masz na co czekać i zacznij myśleć jak założyć działalność, kogo szukać na pracowników oraz gdzie mieć siedzibę. Musisz jednak znać także kwestie prawne jakie z własną dzielnością się wiążą. Z racji , że następna impreza jaka się zbliża to będzie sylwester, to musisz być do tego czasu gotów, aby móc świadczyć usługi pierwszym klientom. Jak poradzić się w tej kwestii z podatkiem VAT, który zwykła sprawa, że mamy wile wątpliwości pytań jego względem?

Co możesz traktować jako usługę gastronomiczną? W przypadku wesel, komunii oraz innych imprez , gdzie wynajmuje się sale własną, przygotowuje posiłki, napoje oraz innych rzeczy całość traktujemy jako usługę gastronomiczną. Do tego wrzucamy także orkiestrę , nagłośnienie i kelnerskie usługi. Opodatkowana będzie ona na 8%. W przypadku kawy, alkoholu i napojów – 32%. Stawkę w wysokość 8 % możesz stosować również wtedy jeśli chodzi o usługi rozrywkowe i rekreacyjne. To jednak dotyczy wstępu do obiektu typu wesołe miasteczko, park rozrywki itp. jednak jeśli już w wewnątrz będzie sprzedawany alkohol, to jest on opodatkowany na 23%. Musisz wsiąść pod uwagę różne charaktery sylwestra. Może być tak, że bilet zawiera zabawę taneczną wraz z poczęstunkiem i wtedy jako główna atrakcja występuje koncert. Możemy jednak spotkać się z sytuacją, kiedy niższa stawka podatku jest przeznaczona wyłącznie dla biletu wstępu. Jednak już wewnątrz obowiązywać będzie inna stawka podatkowa z racji sprzedawanych alkoholi.

Komentarze są wyłączone.